eTwinning

Nasi uczniowie aktywnie realizują projekty edukacyjne w ramach programu eTwinning.

eTwinning to program edukacyjny Unii Europejskiej, którego głównym celem jest łączenie i współpraca szkół w Europie.

eTwinning promuje wykorzystywanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

eTwinning poszerza zakres możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Realizując projekty edukacyjne eTwinning uczniowie:

-          znacznie bardziej angażują się w proces uczenia się dzięki atrakcyjnym formom prowadzenia zajęć;

-          stają się bardziej otwarci na innych ludzi, inne kultury i zwyczaje;

-          zwiększają swoje umiejętności techniczne (korzystając z różnego rodzaju technologii informacyjno-komunikacyjnych);

-          poszerzają swoje umiejętności językowe, komunikując się z kolegą/koleżanką z innego kraju w języku obcym (piszą e-maile lub rozmawiają na żywo - wideokonferencje lub na czatach).

Obecnie nasi uczniowie uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Tradycje i zwyczaje w naszym kraju”. Jego głównym celem jest  zainteresowanie uczniów innymi kulturami poprzez wymianę doświadczeń i informacji z rówieśnikami za granicą, tworzenie poczucia tolerancji wobec odmienności kulturowej oraz poszerzenie wiedzy o rodzimej kulturze i tradycji.

W projekcie biorą udział szkoły z Rumunii, Turcji, Chorwacji, Włoch, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Bułgarii i oczywiście Polski.

A.Floryszczyk - Taranenko

Prezentacja

środa, 25 marca 2020

Zapisy do klas I - zmiany

poniedziałek, 23 marca 2020

Zapisy do klas I - zmiany

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018