"Czerwony Kapturek na ludową nutę" - spektakl w Ratuszu

piątek, 27 marca 2015
 Czerwony Kapturek zaprosił nas w bogaty świat polskiego folkloru. Wraz z różnymi postaciami z bajek tańczył i śpiewał najpopularniejsze piosenki ludowe.

Powitanie Wiosny

niedziela, 22 marca 2015
 W słoneczny piątkowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wiosennie. Tego dnia odbył się Wiosenny Pokaz Mody. Na specjalnie przygotowanym ,,wybiegu'' w świetle fleszy, z ukłonami i obrotami przy specjalnie przygotowanych utworach przedszkolaki przed kolegami i koleżankami prezentowały swoje ubranie, nakrycie głowy i dodatki. Dzieci witały wiosnę śpiewając piosenki, a także bawiły się przy wesołej muzyce.

Sposób na niejadka...

czwartek, 12 marca 2015
 Mamy sposób na niejadka! Przepisu użyczamy nieodpłatnie! Zapraszamy na "apetyczne" zajęcie w "Szafirkach".

Koraliki w Zakładzie Krawieckim - Szwalni

czwartek, 12 marca 2015
 Dzisiejszego dnia, przy pięknej słonecznej pogodzie grupa Koraliki udała się na wycieczkę do Zakładu Krawieckiego- Szwalni. Atrakcji było co nie miara. Dzieci mogły poznać na czym polega praca Pań krawcowych, jakie narzędzia wykorzystują w swojej pracy a także jakie poszczególne etapy trzeba wykonać, aby wykroić i uszyć odpowiedni strój.

Dary dla fundacji "KRYM"

czwartek, 12 marca 2015
 W ostatnich tygodniach w naszym przedszkolu organizowana była zbiórka darów dla rodzin, które są pod opieką fundacji ,,KRYM". Fundacja pomaga obywatelom Ukrainy zamieszkującym okupowany przez Rosję Półwysep Krymski, których poprzez represje zmuszono do opuszczenia swoich domów. W dniu 05.03.2015 r. zebrane dary przekazaliśmy jednej z rodzin pozostającej pod opieką fundacji. Rodzina ta nie posiada komfortowych warunków do życia, jednak dzięki rodzinnej miłości i wsparciu mają siłę do walki o lepsze jutro.