Czy poznajecie?

sobota, 29 kwietnia 2017

Bez uprzedzenia, całkowicie zaskakująco, w przedszkolu pojawiły się dwa klauny! Narobiły zamieszania, rozśmieszyły dzieciaki, narobiły kilka psikusów! więcej

Szaleństwa z marchewką

niedziela, 23 kwietnia 2017
 Niewielki przedmiot - marchewka! A jednak z jej pomocą można się doskonale bawić i uczyć! A "Muszelki" już wiedzą jak to zrobić.

Spotkanie z pułkownikiem Kazimierzem Niewęgłowskim

środa, 19 kwietnia 2017
 Dziś mieliśmy niezwykłego gościa. Odwiedził nas pan płk. Kazimierz Niewęgłowski - oficer Rzeczypospolitej w stanie spoczynku. Jest to dziadek jednego z naszych przedszkolaków. Pan pułkownik opowiedział "Bąblom" i "Koralikom" o swojej służbie od zwykłego szeregowego aż po szlify oficerskie.

Wielkanocne zajęcia z rodzicami w "Koralikach"

środa, 19 kwietnia 2017
 Dnia 12.04. w grupie Koraliki, odbyły się zajęcia otwarte z Rodzicami. Podczas zajęć dzieci wraz z Rodzicami wykonały piękne pisanki wielkanocne, bo przecież tak jak mówi wierszyk: ,, Pisanki, pisanki, jajka wielkanocne, nie ma Wielkanocy bez pięknych pisanek..."

"Uśmiecholandia" gościła "Szafirki" i "Bursztynki"

środa, 19 kwietnia 2017
 We wtorek, 11 kwietnia, dwie grupy przedszkolne „Szafirki" i „Bursztynki" wybrały się na wycieczkę do Uśmiecholandii. Dzieci brały udział Warsztatach Wielkanocnych, gdzie poprzez zabawę poznały tradycje i obyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.
Organizacja dyżuru wakacyjnego 2017
W związku z przygotowaniami do Jubileuszu 70. Rocznicy powstania Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Legionowie zwracamy się do wszystkich - absolwentów, byłych pracowników oraz innych osób - które dysponują wiedzą, wspomnieniami oraz dokumentami o udostępnienie ich w celu uświetnienie wystawy z tej okazji. Informacje oraz fotografie wykorzystane będą także w pamiątkowym folderze, który zostanie wydany na tę okoliczność.
Kontakt:
Jadwiga Dobrogowska, nauczycielka przedszkola
Adres e-mail: jadwiga.dobrogowska@gmail.com
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami
do aktywnego udziału w ekologicznej akcji
SELEKTYWNA ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH
organizowanej przez naszą placówkę.
Zbieramy: makulaturę, puszki aluminiowe, baterie, zepsute telefony komórkowe, niepotrzebne płyty CD.
Akcja potrawa do końca marca 2017r.
Celem akcji jest kształtowanie świadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury,
a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego.
W związku z organizowaniem zbiórki w naszym przedszkolu , prosimy Rodziców o przynoszenie surowców do nauczycieli poszczególnych grup.