Wzruszający finał akcji charytatywnej "Serce dla dziecka"

środa, 7 grudnia 2016
 6 grudnia reprezentacja naszego przedszkola - nauczycielki oraz rodzice - odwiedziła wychowanków Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Powitała ich gromadka uśmiechniętych i podekscytowanych tym wydarzeniem dzieciaków. Były uściski, ogrom ciepłych słów, uśmiechów a nawet łzy wzruszenia.

Zabawa andrzejkowa w "Koralikach"

wtorek, 29 listopada 2016
 W dniu dzisiejszym w grupie Koraliki, odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Przed rozpoczęciem zabawy, dzieci poznały tradycje związane z obchodzeniem Andrzejek w naszym regionie. Następnie nauczyły się zaklęcia, które towarzyszyło przez całą zabawę.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2016

sobota, 26 listopada 2016
 Ósmy raz zaprosiliśmy dzieci z przedszkoli legionowskich, Łajsk, Chotomowa, Wieliszewa na obchody z okazji Dnia Pluszowego Misia. Przygotowaliśmy dla przedszkolaków zabawy muzyczne, spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjacielem Milusiem, prace plastyczne oraz tradycyjne "misiowe żarełko". Jak zwykle temu spotkaniu towarzyszy konkurs dla dzieci i rodziców. W tym roku był on pod hasłem "Misia podróże małe i duże"

Akcja charytatywna "Serce dla dziecka"

sobota, 26 listopada 2016
 Jeszcze można przyłączyć się do charytatywnej akcji "Serce dla dziecka".
Jakiś czas temu zainicjowaliśmy akcję charytatywną „SERCE DLA DZIECKA". Polegała ona na przygotowaniu paczek, będących odpowiedzią na listy - serduszka do Świętego Mikołaja dzieci z Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Okazało się, że osób zainteresowanych pomocą i chęcią niesienia radości ze spełnionych marzeń jest dużo więcej niż listów od dzieci. Nasi Rodzice szczerze okazywali rozczarowanie, że tak szybko zniknęły "serduszka". Mimo, iż wierzyliśmy w  Waszą wielkoduszność poziom zaangażowania przerósł wszelkie oczekiwania.  (j.d).
 Jeśli chcecie się jeszcze przyłączyć w jakikolwiek sposób do naszej akcji, zwróćcie się po informacje do Joasi Mołodziejko - nauczycielki "Perełek". To pomysłodawczyni i koordynatorka całego, radosnego i wzruszającego zamieszania.

"Dbam o zdrowie" - powiatowy program polityki zdrowotnej 2016

niedziela, 20 listopada 2016
 Kolejny już rok najmłodsze przedszkolaki powiatu legionowskiego uczestniczą w programie "Dbam o zdrowie". W piątek "Bąble" uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w ramach tego programu.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami
do aktywnego udziału w ekologicznej akcji
SELEKTYWNA ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH
organizowanej przez naszą placówkę.
Zbieramy: makulaturę, puszki aluminiowe, baterie, zepsute telefony komórkowe, niepotrzebne płyty CD.
Akcja potrawa do końca marca 2017r.
Celem akcji jest kształtowanie świadomości dzieci, podnoszenie ich ekologicznej kultury,
a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego.
W związku z organizowaniem zbiórki w naszym przedszkolu , prosimy Rodziców o przynoszenie surowców do nauczycieli poszczególnych grup.