Wycieczka do Szkółki Leśnej w Skierdach

czwartek, 19 maja 2016
 W piątek, 13 maja, korzystając z pięknej słonecznej pogody, Szafirki wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Skierdach. Mieliśmy okazję obserwować, jak z małych nasionek powstają sadzonki sosen. Pani leśnik opowiedziała nam o lesie i jego mieszkańcach, poznaliśmy też różne gatunki drzew.

V Festiwal Różnych Kultur

poniedziałek, 16 maja 2016
 Już po raz piąty Przedszkole Miejskie nr 2 przy ZSP 2 w Legionowie zorganizowało FESTIWAL RÓŻNYCH KULTUR. W tym roku wydarzenie to odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pana Romana Smogorzewskiego.
6 maja licznie zgromadzona na widowni Ratusza Miejskiego publiczność mała okazję obejrzeć kolorowe korowody taneczne w wykonaniu dzieci z 12 przedszkoli z powiatu legionowskiego.

Sportowy dzień w Arenie Legionowo

poniedziałek, 16 maja 2016
 Ten dzień spędziliśmy na sportowo. Wybraliśmy się do Areny Legionowo. Mieliśmy do dyspozycji płytę małego boiska, które dla przedszkolaków i tak okazało się wystarczająco duże.

Wycieczka do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

środa, 11 maja 2016
 11 maja "Muszelki" i "Bąble" pojechały na wycieczkę do ZOO w Warszawie. Każda z grup ruszyła wg własnego planu. Dzieci wędrowały alejkami parku i rozpoznawała znane sobie zwierzęta lub korzystaliśmy z tablic informacyjnych przy wybiegach. Pogoda była wprost wymarzona.

"Bąble" mają swoją rabatę z kwiatami

środa, 11 maja 2016
 W poniedziałek najmłodsi przyłączyli się do akcji sadzenia kwiatów w skrzynkach na placu zabaw. Wspólnie przygotowaliśmy podłoże, czyli przynieśliśmy ziemię a potem z niewielką pomocą dorosłych posadziliśmy sadzonki aksamitek.

"Bąble" jadą do Stacji Frajda w Legionowie przy ul. Handlowej 27. Zaplanowaliśmy warsztaty kulinarne i duuużo zabawy!

"Muszelki" wybierają się       do Stajni Klucz w Skrzeszewie!

"Bursztynki" spędzą ten dzień w "Szkółce Leśnej" w Skierdach!

"Perełki" i "Szafirki" wyjeżdżają do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu!

"Koraliki" mają do swojej dyspozycji całe przedszkole. Podobno gdzieś ukryty jest skarb!

Dyżur wakacyjny dla dzieci z PM2
Rekrutacja 2016/2017