Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 2

Szkoła podstawowa

I Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego

niedziela, 29 marca 2015
Pięcioro uczniów z klasy IVd -Wiktoria Chorążak, Klara Koremba, Maria Małeta, Benita Matecka i Wojciech Pawłowski - wzięło udział w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego Czytanie jest przygodą więcej
Eliminacje powiatowe XXXVIII Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

niedziela, 29 marca 2015
24 marca 2015r. w Ratuszu w Legionowie odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. więcej
Ujawniamy talenty z okazji DNIA WIOSNY

poniedziałek, 23 marca 2015
Dzień wiosny w naszej szkole - a z nim związane pokazy talentów - stały się już tradycją. W tym roku upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu. więcej
Międzyszkolny Konkurs Taneczny „Let’s Dance”

piątek, 20 marca 2015
Dnia 20.03.15r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Legionów Polskich 1914-1918 w Legionowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Taneczny dla uczniów klas 4-6 SP i Gimnazjum. więcej
Zakończenie IV Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

piątek, 20 marca 2015
W ramach Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowa i Powiatu Legionowskiego zakończył się IV Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 20 marca w sali widowiskowej Urzędu Miasta. więcej

SPRAWDZIAN OKE dla uczniów klas 6

wtorek, 31 marca 2015

01.04.2015 r. uczniowie kl. VI przychodzą do szkoły na godz. 8:30.

9:00 rozpocznie się sprawdzian OKE dla uczniów klas VI.

Należy pamiętać o obowiązku posiadania przy sobie:

• legitymacji
  • przyborów do pisania i do geometrii (czarne długopisy, ołówek, linijka, kątomierz, cyrkiel, gumka).

Zgodnie z przepisami dzień, w którym odbywa się sprawdzian przeprowadzony w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Dla uczniów, których rodzice/prawni opiekunowie nie mogą zapewnić opieki w dniu sprawdzianu i wyrażą taką potrzebę, szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Druk zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych

poniedziałek, 1 grudnia 2014
do pobrania plik.doc   plik.pdf
Wzór na rozwój - projekt edukacyjny

niedziela, 30 listopada 2014
WF z Klasą

wtorek, 18 listopada 2014
Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 17 listopada 2014

Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.

Etyka nie tylko dla smyka

czwartek, 13 listopada 2014
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w pilotażu projektu „Etyka nie tylko dla smyka" organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.
Projekt ten ma na celu zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowujących ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.
GIODO

czwartek, 13 listopada 2014

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła już po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa" organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.