Rok 2022-2023

W tym roku szkolnym koło rękodzieła „Rękodzielnicy pomagają” cieszyło się dużą popularnością wśród dziewczynek z klas czwartych i piątych. Nie zabrakło też uczennic z klas starszych. W zajęciach uczestniczyły także dziewczynki z Ukrainy, które chodzą do naszej szkoły.
W tym roku szkolny uczyliśmy się między innymi szyć na maszynach. Z tego cyklu zajęć powstały: powłoczki na poduszki, torby na zakupy, gumki do włosów, piórniki, kosmetyczki i etui na klucze.
Na kolejnych zajęciach robiliśmy również breloczki. Powstało mnóstwo breloczków w kształcie ludzików i kulek.
Na Dzień Matki robiliśmy bransoletki, mydełka oraz kartki okolicznościowe, aby uczennice mogły małym drobiazgiem wyrazić swoją miłość do mam.
Nie zapomnieliśmy też o Dniu Ojca, wtedy tworzyliśmy mydełka i kartki okolicznościowe.
Część rzeczy, które zrobiłyśmy na zajęciach sprzedawałyśmy na zorganizowanych kiermaszach, a dochód ze sprzedaży przekazywaliśmy na różne akcje. Między innymi wsparliśmy kilkumiesięczną dziewczynkę z Legionowa - Igę Stępień, która choruje na mukowiscydozę. Na jej leczenie przekazaliśmy łącznie 3043,20zł.
Wraz z kołem wolontariatu wspieraliśmy także Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” w Otwocku. Za to otrzymaliśmy certyfikat „Przyjaciela Promyczka”.

Iwona Kołakowska