Rok 2021-2022

W tym roku szkolnym koło rękodzieła „Rękodzielnicy pomagają” wznowiło swoją działalność.
Na zajęciach wykonywaliśmy różne rzeczy, które później sprzedawaliśmy, a dochód ze sprzedaży przekazywaliśmy na różne akcje.
Uczyliśmy się szyć na maszynie. Z tego cyklu zajęć powstały: powłoczki na poduszki, gumki do włosów i woreczki na owoce i warzywa.
Na kolejnych zajęciach robiliśmy: breloczki. Powstało mnóstwo breloczków w kształcie ludzików i kulek. W czasie kiermaszy charytatywnych dla Ukrainy cieszyły się one dużą popularnością, ponieważ można było znaleźć ludziki w kolorze flag: Polski i Ukrainy.
W miesiącach zimowych robiliśmy szaliki. Większość z uczennic wybrała specjalne krosno, na którym tworzyła swoje dzieło. Odważniejsze wybrały druty lub szydełko.
Na Dzień Matki robiliśmy bransoletki i mydełka, aby uczniowie mogli małym drobiazgiem wyrazić swoją miłość do mam.
Nie zapomnieliśmy też o Dniu Ojca, wtedy tworzyliśmy mydełka i powłoczki.

Iwona Kołakowska