Wychowanie fizyczne

Tematy do realizacji z wychowania fizycznego

Klasy: 5 b, 5 e, 5 g, 6 c dzięwczęta

Uczniowie  piszą pracę na jeden z podanych tematów i oddają  do Pani Katarzyny Młynarskiej   po powrocie do szkoły.

1. Bezpieczne zachowanie nad wodą i w górach w różnych porach roku.

2. Igrzyska Olimpijskie dawniej i dziś.

3. Omawiamy sposoby postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia (zatrucie, zakrztuszenie, złamanie, rana otwarta, wypadek drogowy).

4. Zasady hartowania organizmu.

5. Aktywny wypoczynek adekwatny do wieku. Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i niską temperaturą.

Klasy: 5d, 6a dz   7b chł

Uczniowie  piszą pracę na jeden z podanych tematów i oddają   do Pani Doroty Pawlak  po powrocie do szkoły.

1.Bezpieczne zachowanie się nad wodą i w górach w różnych porach roku.

2.Zdrowie psychiczne i fizyczne - pozytywne i negatywne czynniki wpływające na nasz organizm.

3.Zasady hartowania organizmu.

4.Racjonalne odżywianie adekwatne do wieku- zapobieganie otyłości i nadmiernemu odchudzaniu.

5.Aktywność fizyczna, a używki.

Klasy 6B,6D,6F,6C (CH), 7A/B (DZ)

Nauczyciel wychowania fizycznego Pan Damian Chmielewski, prosi o sporządzenie pracy na poniższe  tematy. Każdy uczeń wybiera jeden temat z podanych i przynosi pracę dla nauczyciela po powrocie do szkoły:

1.  Dbamy o czystość otoczenia. Jak czyste środowisko wpływa na nasze zdrowie.

2. Jak dbać o swoją kondycję.

3. Wpływ ćwiczeń ruchowych na postawę ciała.

4. Aktywny wypoczynek – zasady jak pożytecznie spędzać czas wolny. Tworzymy kodeks aktywnego wypoczynku.

5. Otyłość i zagrożenia z niej wypływające.

Klasa 4b

Uczniowie wybierają jeden temat opracowują go i oddają pracę po powrocie do Pani Justyny Wróblewskiej
1. Opisz jakie znaczenie ma aktywność fizyczna dla zdrowia.
2. Wykonaj piramidę żywienia i aktywności fizyczne- plakat.
3. Opisz bezpieczne zachowanie się nad wodą i w górach w różnych porach roku.
4. Opisz zasady przestrzegania higieny osobistej i czystości odzieży;

Klasy 5a, 5c, 5f, 6e

1. Opisz, dlaczego należy przestrzegać ustalonych reguł w trakcie rywalizacji sportowej.
2. Opisz sposoby postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia(zatrucia, zakrztuszenie, złamania, rana otwarta).
3. Wymień zasady hartowania organizmu; wyjaśnji pojęcie zdrowie.
4. Jakie  aktywności fizyczne podejmujemy w różnych warunkach atmosferycznych.
5. Aktywność fizyczna a używki.

Klasy  4a, 6a, 6g, 7a, 7c i 8d

Propozycje aktywności fizycznej

Drogie dzieci, siedzimy w domu, nie oznacza to, że aktywność fizyczna jest zaniedbana - o nie o nie ! Codziennie powinniśmy zrobić minimum 10000 kroków - to jest do zrobienia :) Poniżej zamieszczam fajną stronkę z aktywnością dla Was plus kilka linków z YouTube.

Na facebook proszę o polubienie strony Fit-Kids Centrum Aktywnego dziecka. Od poniedziałku do piątku w godzinach 17-19  prowadzone są zajęcia on-line - treningi dla dzieci i młodzieży.
Tu linki z lekcjami wf :

Na tydzień wystarczy :)

Proponuję zapisywać wszystkie ćwiczenia w dzienniku aktywności, o którym wspominałem w poprzedniej wiadomości. Chętni mogą wysłać zdjęcie / film z ćwiczeń bądź owego zeszytu.

Życzę dużo zdrowia i uśmiechu, którym próbowałem Was zarazić w trakcie normalnego roku szkolnego :)

Przemysław Majewski

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018