Szkoła podstawowa » Komunikaty » 2023/2024 » Konkurs Mazowiecki Lider Cyfryzacji 2024

Konkurs Mazowiecki Lider Cyfryzacji 2024

IDEA KONKURSU MAZOWIECKI LIDER CYFRYZACJI

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o ogłoszeniu kolejnej edycji konkursu mającego na celu wyłonienie liderów cyfryzacji w naszym regionie. Konkurs od tego roku przyjął nową nazwę "Mazowiecki lider cyfryzacji 2024" i odbędzie się w odświeżonej odsłonie.

Celem konkursu jest wyłonienie placówek oświatowych lub instytucji kultury, których dorobek i aktywność w zakresie wprowadzania i zastosowania nowoczesnych technologii cyfrowych wyróżnia się spośród pozostałych na terenie województwa mazowieckiego. Konkurs ukazuje opinii publicznej wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i narzędzi, które wspomagają działalność tych placówek.

BIEŻĄCA EDYCJA KONKURSU MLC

W tegorocznej edycji konkursu wyłonione zostały dwie kategorie:

• Cyfrowa Szkoła
    - wyróżnienie innowacyjnych rozwiązań w zakresie edukacji z wykorzystaniem narzędzi lub umiejętności cyfrowych.
  • Cyfrowa Kultura
    - wyróżnienie innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyfrowej oferty instytucji kultury.

Kto może wziąć udział?

• Do konkursu zapraszamy szkoły publiczne i niepubliczne oraz instytucje kultury,
    prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego.
  • Zgłoszenia do Konkursu może dokonać szkoła lub instytucja, która wdrożyła nowoczesne rozwiązanie
    w zakresie jej cyfrowego funkcjonowania lub podnoszenia kompetencji cyfrowych pracowników lub mieszkańców.
  • Zgłoszenie następuje zgodnie z postanowieniami Regulaminu Konkursu
    poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w wybranej kategorii konkursowej.

Ocena projektów

• Otrzymane projekty zostaną poddane formalnej weryfikacji i zgodności z Regulaminem Konkursu.
  • W tegorocznej edycji podmioty dokonują wzajemnej oceny zgłoszonych rozwiązań z danej kategorii
    w drodze głosowania online.

NAGRODY W KONKURSIE MLC

Nagrody w konkursie Mazowiecki Lider Cyfryzacji (dla każdej z kategorii oddzielnie)

• Laureaci konkursu otrzymują nagrody oraz dyplomy:
  • I miejsce - nagrodę finansową w wysokości 50 000 zł i tytuł "Mazowiecki lider cyfryzacji".
  • II miejsce - nagrodę finansową w wysokości 25 000 zł.
  • III miejsce - nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł.
  • Każdy laureat zdobywa prawo do posługiwania się logotypem konkursu MCL i zostaje umieszczony na liście zwycięzców.
    Życzymy sukcesów i wspaniałych inspiracji!

REGULAMIN / ZGŁOSZENIE DO KONKURSU

Regulamin Konkursu, harmonogram wraz z formularzem zgłoszeniowym (docx/0,1MB)

Instrukcja wypełnienia formularza zgłoszeniowego (pdf/0,2MB)