Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Warsztaty recyklingowe w klasie 1c

Warsztaty recyklingowe w klasie 1c

Uczniowie klasy 1c w ramach zajęć z cyklu „Poznajemy zawody” oraz z okazji przypadającego na 18 marca Międzynarodowego Dnia Recyklingu wzięli udział w warsztatach recyklingowych zorganizowanych przez tatę jednego z uczniów - Pana Arkadiusza. Pan Arek w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom w jaki sposób możemy wtórnie wykorzystywać plastik. Uczniowie wysłuchali przeczytanej przez tatę Janka bajki o „Ekologicznym Czerwonym Kapturku”. Na zajęciach poprzez zabawę mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii i recyklingu. Dużo emocji wywołała zabawa ucząca segregowania śmieci wykonywana na czas z podziałem na grupy. Na koniec zajęć każde z dzieci otrzymało od Pana Arka w prezencie pudełko wykonane z przetworzonego plastiku wyprodukowane specjalnie dla nich. Nasze pierwszaki już wiedzą, że recykling jest bardzo prosty i niezwykle ważny dla naszej planety. Dziękujemy Panu Arkadiuszowi za organizację zajęć i poświęcony czas!

Monika Staważ