Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Spotkanie z dietetykiem w klasie 3e

Spotkanie z dietetykiem w klasie 3e

We wtorek 9.04.2024 r. klasę 3e odwiedziła mama Nadii - pani Joanna Habrajska, która jest dietetykiem. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Pani dietetyk przekonywała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Uczniowie dowiedzieli się jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru. Nauczyli się również odczytywać składniki podane na etykietach produktów spożywczych. Pani dietetyk zachęcała wszystkich do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Na zakończenie spotkania Pani Joanna poczęstowała wszystkich zdrowymi, przepysznymi ciasteczkami, w których nie było nawet odrobiny cukru.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże naszym uczniom w prawidłowy sposób dbać o swoje zdrowie.

Dziękujemy Pani Joannie za wspaniałe spotkanie !!!

Edyta Degiel-Pergół