Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Matematyki w klasach 1-3

Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Matematyki w klasach 1-3

14 marca Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z każdym dniem nasi uczniowie przekonywali się, że MATEMATYKA to rzeczywiście jedyna w swoim rodzaju królowa nauk, choć od lat o ten tytuł walczy z Fizyką. Matematykę spotykamy praktycznie wszędzie. W naszej szkole jedni układają ciekawe obrazki z figur geometrycznych, jeszcze inni rachują, a gdzieś obok grają w bingo, szachy czy sudoku. Za chwilę w kąciku ktoś "Turla" ciekawą historię za pomocą kostek, a dalej tworzone są kwiatki matematyczne. W każdej z klas można zauważyć coś matematycznego i wynieść z lekcji coś niezmiernie ciekawego. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dorota Huczko