Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Niezwykła lekcja przyrody w klasach 1-3

Niezwykła lekcja przyrody w klasach 1-3

7 maja chętne klasy edukacji wczesnoszkolnej wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panią Martą Pokorską - Jurek autorką książki popularnonaukowej dla dzieci „Zęby, ciosy i siekacze”. Opowieść połączona z warsztatami i pokazami była doskonałym pomysłem na fascynującą lekcję przyrody, która rozpaliła wyobraźnię uczniów i pomogła im zrozumieć, dlaczego zęby zwierząt są tak różnych wielkości i kształtów. Pozwoliła im odkryć niesamowite funkcje zębów zwierząt, zachęcić dzieci do nauk przyrodniczych oraz dać im solidną porcję faktów i ciekawostek na ten temat. W czasie zajęć Pani Marta zaprezentowała uczniom prawdziwe czaszki, zęby oraz makiety zębów zwierząt egzotycznych. Zwieńczeniem spotkania były warsztaty plastyczno-modelarskie, czyli tworzenie protez zębowych dla zwierząt. Dziękujemy pani Marcie za wspólnie spędzony czas!

Monika Staważ
Natalia Rucz