Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie zostało przygotowanych wiele ciekawych przedsięwzięć w związku z „Europejskim Dniem Logopedy”. Na szkolnych korytarzach zawisły „gazetki ścienne” przybliżające tematykę logopedii oraz ćwiczenia buzi i języka o tematyce wiosennej.
Dla uczniów klas 0-VIII zorganizowano konkurs plastyczno – logopedyczny „Wesołe mamy miny, gdy głoskę SZ ćwiczymy” przy okazji którego, uczniowie mogli utrwalić prawidłową wymowę głoski [SZ] oraz zaprezentować swoje kreatywne podejście do tematu. Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału i ciekawe prace, a szczególnie gratulujemy laureatkom: Nikoli Łapińskiej kl.2a (I miejsce), Michalinie Mastalerczuk kl. 3d ( II miejsce) oraz Otylii Olender kl. 4a (III miejsce).
W ramach obchodów „Europejskiego Dnia Logopedy” w naszej szkole uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych temu zagadnieniu. Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, czym jest logopedia, jakie są rodzaje wad wymowy, czym zajmuje się specjalista uczący prawidłowej wymowy i co zrobić kiedy zauważymy nieprawidłowości komunikacyjne u siebie lub innych osób. Uczniom została zaprezentowana prezentacja multimedialna dotycząca logopedii. Dzieci zadawały dużo pytań i dzieliły się swoimi doświadczeniami związanym z tą tematyką. Następnie wykonywały ćwiczenia oddechowe i miofukcjonalne usprawniające aparat mowy. Zajęcia lekcyjne miały głównie na celu kreowanie pozytywnego wizerunku logopedy oraz zajęć specjalistycznych.

Martyna Smyczyńska