Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Dzień Ziemi w klasach 1-3

Dzień Ziemi w klasach 1-3

22 kwietnia z okazji przypadającego na ten dzień Światowego Dnia Ziemi, w klasach 1-3 odbył się Pokaz Mody Ekologicznej, który był zwieńczeniem szeregu działań proekologicznych podjętych w minionym tygodniu w edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie podczas ekologicznego tygodnia utrwalili wiadomości na temat tego, jak dbać o naszą planetę. Poznali sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne, potrzebę podejmowania działań proekologicznych w szkole oraz we własnym domu i w otaczającym nas środowisku. Uczniowie w klasach wspólnie odśpiewali piosenkę „Zielony dom”, rozwiązywali krzyżówki i zagadki o tematyce ekologicznej. W wielu klasach powstały też plakaty oraz ciekawe prace plastyczne. Punktem kulminacyjnym wszystkich tych działań był pokaz Eko-Mody. Uczniowie zaprezentowali kreacje, które zostały wykonane z materiałów wtórnych m. in.: makulatury, butelek plastikowych, korków, folii, reklamówek i wielu innych „bezużytecznych odpadów”. Stroje były wyjątkowe, a dzieci w rolach modelek i modeli sprawdziły się doskonale! Pokaz był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, a także dowodem na to, że można zrobić „coś fajnego z niczego”. Na koniec Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom tak udanego występu na modowym wybiegu oraz przeprowadziła mały ekologiczny quiz, podczas którego dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ekologii. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie tak wyjątkowych i fantastycznych strojów i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Monika Staważ

Edyta Degiel-Pergól