Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » XVI edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego “Licz się ze słowami”

XVI edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego “Licz się ze słowami”

15.03.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Polonistycznego “Licz się ze słowami”. Jest to konkurs, który uwrażliwia młodych ludzi na piękno i bogactwo języka polskiego, kulturę mowy. Obejmuje i wykorzystuje różne obszary wiedzy polonistycznej, m.in. z zakresu frazeologii, leksyki, nauki o języku, literatury i sztuki.
W tym roku hasłem przewodnim był “Motyw natury w literaturze i sztuce”. Uczniowie w trzyosobowym zespole rozwiązywali test, a także przygotowywali prezentację ustną, w której musieli wykazać się znajomością uwzględnionych w regulaminie tekstów prozatorskich i poetyckich, a także dzieł sztuki.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Aniela Pietraszewska z kl. 8a, Iga Janus z kl. 8e, Magdalena Dąbrowska z kl. 8g, które zajęły trzecie miejsce. Gratulujemy!

Magdalena Świątecka