Wycieczka do Łodzi

26 maja uczniowie klasy 8a, 7b oraz 8e i 7a uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęto od ogrodu Zoologicznego ze szczególnym uwzględnieniem ORIENTARIUM ogromnego kompleksu hodowlano-wystawienniczego, w którym znajdowała się fauna i flora Azji Południowo-Wschodniej. Nie mogło zabraknąć najsłynniejszej ulicy Piotrowskiej, którą uczniowie poznawali w formie gry miejskiej. Trasa: Manufaktura, Łódzka „Pietryna”: Pomniczki Znanych Łodzian, w tym m.in.: „Fotel Jaracza”, „Kuferek Reymonta”, „Ławeczka Tuwima”, „Fortepian Rubinsteina”, Pomnik Łodzian Przełomu Tysiąclecia - jedyny w Polsce pomnik wtopiony w ulicę, Postać Misia Uszatka Zdroje uliczne, Łódzka Aleja Gwiazd.
Ostatnia atrakcją dla uczniów były warsztaty filmowe w Wytwórni filmów oświatowych. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu z zagadnień realizacji filmu, montażu oraz samodzielne ćwiczenia z kamerą i programem montażowym.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Legionowa, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
Bogusława Dytrych