Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Sukcesy uczennic w konkursach

Sukcesy uczennic w konkursach

30.05.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Uczennice naszej szkoły w składzie: Aniela Pietraszewska z kl. VIIIa, Iga Janus z kl. VIIIe, Magdalena Dąbrowska z kl. VIIIg zajęły trzecie miejsce w Powiatowym Konkursie Polonistycznym “Licz się ze słowami”. Jest to konkurs, który uwrażliwia młodych ludzi na piękno i bogactwo języka polskiego. Obejmuje i wykorzystuje różne obszary wiedzy polonistycznej, m.in. z zakresu frazeologii, leksyki, nauki o języku, literatury i sztuki. Uczennice musiały wykazać się znajomością uwzględnionych w regulaminie tekstów prozatorskich i poetyckich, a także dzieł sztuki. Dziewczęta otrzymały nagrody i gratulacje z rąk Pana Prezydenta Romana Smogorzewskiego i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Agnieszki Jakubowskiej.
Tego samego dnia w ZSP 3 odbyło się również podsumowanie konkursu frazeologiczno-ortograficznego „Mistrz słowa”, w którym uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu frazeologii i ortografii. Z naszej szkoły laureatkami zostały:
- klasy III – Adrianna Piasecka kl. IIIb
- klasy IV – Diana Ali Ahmadi kl. IVe
- klasy V – Jagoda Szulborska kl. Va
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:)

Magdalena Świątecka