Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Program Rządowy Laboratoria Przyszłości

Program Rządowy Laboratoria Przyszłości

W roku szkolnym 2022/2023, dzięki przystąpieniu do Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości, nasi uczniowie mieli możliwość korzystania z nowoczesnych pracowni, sprzętu, narzędzi i pomocy dydaktycznych, dokumentowali uroczystości szkolne. Nauczyciele przeprowadzali inspirujące lekcje i zajęcia pozalekcyjne. Sprzyjało to kształtowaniu kreatywnego myślenia uczniów, doskonaleniu posługiwania się nowoczesnymi narzędziami w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii informacyjno – komunikacyjnych i inżynierii, a także nauki poprzez zabawę i pracy zespołowej. Należy podkreślić, że Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Można wymieniać wiele, bardzo wiele lekcji przyrody, techniki, informatyki i innych zajęć, podczas których uczniowie uczyli się działając, z satysfakcją obserwując efekty swojej pracy.
Jesteśmy pewni, że dzięki możliwości korzystania z nowoczesnych pracowni, sprzętu i pomocy dydaktycznych zakupionego dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości wzmocniliśmy naturalną dla uczniów chęć poznawania i doświadczania oraz proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności, tak ważnych w dobie rozwoju cywilizacyjnego.
Ewa Kamińska