Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

W maju, podobnie jak w poprzednich miesiącach, wiele działo się w naszej szkole. Pomoce dydaktyczne i sprzęt, który otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości był wykorzystywany na wiele sposobów. Uczniowie klas 5 obserwowali preparaty mikroskopowe roślin nagonasiennych. Dzięki mikroskopom zakupionych z programu zobaczyli przekrój poprzeczny szpilki sosny, porównali jej budowę z wyświetlanymi na tablicy multimedialnej obrazami organów roślin nagonasiennych.
Dzięki nowoczesnym aparatom fotograficznym uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli, wykonywali wspaniałe zdjęcia ze szkolnych uroczystości, wycieczek i innych wydarzeń, promując w ten sposób naszą szkołę na portalach społecznościowych.
Systematycznie realizowane są niezwykle ciekawe i inspirujące zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Ewa Kamińska