Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

W kwietniu uczniowie klas 8 kontynuowali pracę z długopisami 3D uzyskanymi dzięki udziałowi szkoły w Ogólnopolskim Programie Laboratoria Przyszłości. Uczyli się w ten sposób koncentracji i kreatywności, doskonalili umiejętności manualne. Ćwiczenia z długopisem 3D fascynują i motywują do wykonywania coraz trudniejszych zadań.
Uczniowie klas 4 odbyli lekcje, podczas których poznali narzędzia i przybory do obróbki drewna i metalu, uzyskanych także poprzez udział w Laboratoriach Przyszłości. Poznali zasady bezpieczeństwa podczas ich użytkowania oraz akcesoria, które mu służą np: fartuchy i okulary ochronne. Uczniowie z zaangażowaniem uczyli się nazw zarówno narzędzi i przyborów jak i prawidłowego ich wykorzystywania.
Podczas takich lekcji można zauważyć zwiększoną motywację i zaangażowanie uczniów w wykonywanie zadań.
Ewa Kamińska