Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Edukacja teatralna IV c i V b

Edukacja teatralna IV c i V b

Środę 17.05.23 r. klasy IV c i V b spędziły w Teatrze Rampa. Edukację teatralną uczniowie rozpoczęli od obejrzenia pięknego musicalu ,,Oto Oliwier Twist” w wykonaniu Teatru Tintilo. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami. Uczniowie mieli okazję zadać pytania, zrobić fotkę i zdobyć autograf.
Wśród aktorów była dawna uczennica naszej szkoły Teresa Kaczorowska, która ciepło przyjęła naszych uczniów i chętnie odpowiadała na pytania.
Sztuka K. Dicensa ma ponadczasowe przesłanie. Uświadamia, że pozycja społeczna, miejsce, jakie człowiek zajmuje w świecie, nie mają znaczenia; są kwestią przypadku i nie świadczą o prawdziwej wartości człowieka.
Na wielką pochwałę zasługuje postawa uczniów z IV c i V b. Zaprezentowali się z najlepszej strony. Byli w teatrze bardzo kulturalni, nie rozmawiali, nie jedli a pięknie się ubrali i głośno klaskali, dziękując za wspaniałe wystąpienie.
Monika Banak