Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » 3. Powiatowy Konkurs Gramatyczny ,,Na językach"

3. Powiatowy Konkurs Gramatyczny ,,Na językach"

27 kwietnia br. odbyła się w naszej szkole trzecia edycja Powiatowego Konkursu Gramatycznego ,,Na językach". Tegoroczna edycja składała się z dwóch części - pierwszej, która obejmowała test z gramatyki języka polskiego i drugiej - aktywnej, sprawdzającej wiedzę uczniów w praktyce.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 8, którą reprezentowali: Karolina Ziółkowska, Olga Brzozowska i Maciej Szymajda. Drugie miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1, którą reprezentowali: Kornelia Kobylińska, Inez Ślesik i Aleksander Gola. Trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7, którą reprezentowali: Alicja Startek, Wiktoria Jankowska i Damian Mączko. Naszą szkołę reprezentowały: Sonia Okrasa, Aniela Pietraszewska i Maja Wieczorek. Uczennice zajęły czwartą lokatę.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, jak również wspaniałą rywalizację i wykazanie się wiedzą. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dbałości o język ojczysty.
Jednocześnie pragniemy podziękować: Radzie Rodziców - za dofinansowanie nagród dla laureatów konkursu, Pani Kierownik - Agacie Szulborskiej, Pani Agnieszce Chojnowskiej, jak również Paniom z obsługi i administracji - za pomoc w organizacji wydarzenia oraz Pani Bogusławie Dytrych i Pani Dominice Miaz - za wsparcie informatyczno-techniczne. Podziękowania kierujemy również dla Pani Joanny Szydziak za osobiste zaangażowanie w dofinansowanie posiłku dla uczestników i opiekunów, Pani Maryli Jaśkiewicz za przygotowanie jedzenia, w tym pysznych i świeżych kanapek dla uczniów i nauczycieli, napojów, ale też dla sklepiku szkolnego.
Dzięki nam wszystkim udało się stworzyć nie tylko miłą i twórczą atmosferę, ale i niepowtarzalny klimat spotkania z językiem polskim.

Monika Goszczyńska-Bartkowska
Marlena Słupska