Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Wycieczka klasy 3b i 3e do Wioski Afrykańskiej Sobanice

Wycieczka klasy 3b i 3e do Wioski Afrykańskiej Sobanice

7 czerwca uczniowie klasy 3b i 3e uczestniczyli w wyprawie do Wioski Afrykańskiej w Sobanicach. Podczas zabaw na świeżym powietrzu zdobywali skarby, strzelali z łuku i nosili kosze na głowach. Uczyli się języka suahili, zdobywali wiedzę o zwierzętach Afryki, poszerzali wiadomości na temat życia mieszkańców różnych plemion. W Muzeum Afrykańskim podziwiali jedną z największych kolekcji masek, rzeźby, zabawki robione przez dzieci afrykańskie oraz przedmioty codziennego użytku. Wszyscy próbowali swoich sił w graniu na bębnach pod kierunkiem instruktora. Nie zabrakło również wspólnego biesiadowania oraz przejażdżki ciuchcią – „Mombasa Express”. To wspaniałe, że mogliśmy razem przeżyć taką cudowną przygodę! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Monika Staważ