Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Warsztaty ceramiczne w klasie 2e

Warsztaty ceramiczne w klasie 2e

Klasa 2e w maju uczestniczyła w warsztatach ceramicznych zorganizowanych przez Fundację Artystyczną „Wylepiarnia”. Na pierwszym spotkaniu dzieci wylepiały miseczki, talerzyki i różne zwierzątka. Wbrew pozorom, praca przy glinie wymagała nie tylko zdolności manualnych, ale i dużo siły! Rozwałkowanie kawałka gliny na placuszek odpowiedniej grubości to nie jest łatwe zadanie. Wylepione przedmioty ozdabiali według własnego uznania. Tydzień później wypalone w piecu przedmioty były przez uczestników warsztatów malowane farbami. Wyroby po ponowym wypaleniu zostaną dostarczone do szkoły. Dziękujemy Paniom z „Wylepiani” za przemiłą atmosferę i ciekawe zajęcia. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć i niektórzy na pewno odwiedzą „Wylepiarnię” jeszcze nie jeden raz.

Edyta Degiel-Pergół