Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Projekt - miasta europejskie -2b

Projekt - miasta europejskie -2b

Dzieci z klasy 2b niedawno zakończyły klasowy projekt edukacyjny - "Miasta europejskie". Dzięki temu udało nam się odbyć krótką podróż do wielu pięknych i ciekawych miast położonych w Europie. Zwiedziliśmy m. inn. Barcelonę, Paryż, Rzym, Saragossę, Berlin, Wenecję, Madryt, Ateny, Amsterdam, Lizbonę, a także nasz rodzimy Kraków. Dzieci prezentowały "swoje" miasta opowiadając o zabytkach, miejscach, które warto odwiedzić, ciekawostkach. Pokazywały zdjęcia, rysunki lub prezentacje multimedialne, a nawet zapraszały do degustacji. I tak z wielkim apetytem spałaszowaliśmy naleśniki z nutellą- charakterystyczne dla Francji oraz skosztowaliśmy greckiego sera i oliwek. Największym jednak zaskoczeniem były lizaki chupa chups wywodzące się z ...Barcelony!

B. Olechowicz