Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Powiatowy konkurs wiedzy o Polsce "Jestem Polakiem"

Powiatowy konkurs wiedzy o Polsce "Jestem Polakiem"

W piątek 2 czerwca odbył się II etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Polsce „Jestem Polakiem” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, organizowany przez SP nr3 w Legionowie , do którego poprzez eliminacje szkolne dostało się po jednym uczniu z każdego poziomu klas 1-3. Finalistami z naszej szkoły zostali Sayre Romero – Stasiorczyk (1c), Filip Badeński (2b) oraz Mia Azam (3b) i to oni reprezentowali naszą szkołę w kolejnym, ostatnim etapie konkursu. Konkurs składał się z kilku tur, które nie były łatwe. Uczniowie musieli się wykazać olbrzymią wiedzą na temat historii Polski, znajomością polskich sportowców, tańców oraz stroi narodowych, rozpoznawać herby miast polskich, a także znać organy władzy w Polsce. Po ciężkiej walce na osiem szkół z powiatu legionowskiego drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Bardzo się cieszymy z ich osiągnięć i serdecznie gratulujemy im finału!

Magdalena Jankowska
Monika Staważ