Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Lekcja biblioteczna klasy 3b

Lekcja biblioteczna klasy 3b

31 maja klasa 3b wzięła udział w lekcji bibliotecznej „Na koniec świata i jeszcze dalej!” w Poczytalni w Legionowie. Scenariusz lekcji oparty był na literaturze słynnej serii przygód Neli Małej Reporterki oraz Szymona Radzimierskiego. Przed uczniami zostało postawione pytanie - Jak dalekie podróże jesteśmy w stanie przeżyć nie ruszając się z miejsca? Sprawdziły to i przekonały się, gdzie ich kartki poniosły! Wzorem Neli i Szymona odwiedziły różne kontynenty, poznały ich mieszkańców, obyczaje, kulturę, przyrodę i wróciły z tych podróży z własnym reportażem. Zajęcia się dzieciom bardzo podobały! Dziękujmy Poczytalni za wspaniałą lekcję!

Monika Staważ