Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Klasa 1c i 2a w Teatrze Capitol

Klasa 1c i 2a w Teatrze Capitol

Uczniowie klasy 1c i 2a wybrali się do Teatru Capitol na musicalu „Kopciuszek”, współczesnej interpretacji baśni pod tym samym tytułem autorstwa Braci Grimm. Niesamowite doznania i odczucia podczas spektaklu, bliski kontakt aktorów z publicznością oraz wspaniała muzyka i choreografia wprowadziły dzieci w cudowny świat sztuki. To wykonanie przedstawiało dzieci oraz młodzież zatopionych w świecie Internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Ten świat kształtuje podejście młodych ludzi do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość ze znikomą weryfikacją tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Ten musical był niesamowitą przygodą i czasem na pewne przemyślenia.

Magdalena Jankowska
Agnieszka Lemankiewicz