Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Dzień sportu w klasach 1-3

Dzień sportu w klasach 1-3

13 czerwca uczniowie klas 1-3 nie mieli tradycyjnych lekcji. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na sportowo, ponieważ obchodziliśmy Dzień Sportu. Co prawda pogoda zrobiła nam nieprzyjemnego psikusa, bo nagle z ciepłej i słonecznej zmieniła się w chłodną i deszczową, ale daliśmy sobie świetnie radę. Mieliśmy przecież plan B. Wszystkie zaplanowane rozgrywki sportowe zostały przeniesione do sali gimnastycznej. Było sporo konkurencji, w których dzieci ochoczo brały udział: slalomy z woreczkami, skoki na skakance, kozłowanie piłek,unihokej, żonglowanie i jeszcze kilka innych. Tym razem sportowy duch walki został spacyfikowany, ponieważ obyło się bez rywalizacji. Każdy mierzył się z samym sobą, a przy tym było sporo radości i śmiechu. W klasach również panowała sportowa atmosfera. Dzieci oglądały filmy o słynnych sportowcach i uprawianych przez nich dyscyplinach, rozwiązywały sportowe krzyżówki i quizy oraz dowiedziały się wielu interesujacych rzeczy na temat ważnej roli ruchu i sportu w życiu każdego człowieka. Za rok mamy nadzieję na piękną pogodę , która stworzy więcej możliwości.

Beata Olechowicz