Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Czy Afryka jest dzika? Tego i wiele więcej dowiedzieli się uczniowie klas 1d i 1e

1 cerwca 2023 roku uczniowie klas 1d i 1e wybrali się na wycieczkę do Wioski Afrykańskiej w Sobanicach. Uczniowie zostali przywitani przed wioską Kunajamo przez gospodarza, poznali kilka słów w języku Suahili oraz uczyli się gry na bębnach - gra DJEMBE. Następnie zwiedzili muzeum afrykańskie, ponad 6 tysięcy eksponatów: maski, rzeźby, zabawki rozbione przez dzieci. Na własnej głowie mogli poczuć jak to jest nosić kosze i strzelać z łuku, a na koniec afrykańskie menu. To był wspaniały Dzień Dziecka w cudownym, pełnym atrakcji miejscu.

Dorota Huczko

Agata Pasierowska