Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Niekończąca się historia w klasach 1b i 1c

Niekończąca się historia w klasach 1b i 1c

19 maja klasy 1b i 1c były w teatrze Rampa na spektaklu "Niekończąca się historia". Premierowa sztuka oparta na kultowej książce Michela Endego pod tym samym tytułem, wywarła na dzieciach duże wrażenie. Z zainteresowaniem śledziły one przygody głównego bohatera- Sebastiana, który jako jedyny mógł ocalić krainę zwaną Fantazjaną i uratować dziecięcą cesarzową. Przedstawienie opisane jako międzypokoleniowa baśń o dobru, obfituje w niebezpieczne przygody, magiczne moce i fantastycznych bohaterów. Porusza także problemy współczesne, jak choćby ucieczkę od rzeczywistości w sytuacji konfliktu z rówieśnikami, wykluczenie ze środowiska, śmierć bliskiej osoby. Warto zobaczyć.
Przed spektaklem mieliśmy jeszcze godzinę na spacer i swobodne zabawy w pięknym parku, co dzieci wspominają równie entuzjastycznie, jak samo przedstawienie.

B. Olechowicz i D. Mantur