Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Klasa 2e na zajęciach w "Iskierce"

Klasa 2e na zajęciach w "Iskierce"

Uczniowie klasy 2e odwiedzili pobliską Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w interaktywnej sali "Iskierka". Funkcjonariusz Straży Pożarnej przekazał uczniom informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz interaktywnych makiet symulujących niebezpieczne zdarzenia, między innymi inteligentnego modelu domu jednorodzinnego oraz modułu "Jezioro-Las".
Po lekcji w "Iskierce" dzieci zostały oprowadzone po nowoczesnym budynku Straży. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i ich wyposażenie.
Zajęcia były bardzo interesujące i niesłychanie ważne ze względu na bezpieczeństwo, świadomość zagrożeń i umiejętność zachowania się w sytuacji niebezpiecznej dla zdrowia i życia. Polecamy!

Sylwia Niedzieska