Kajakowa lekcja w 1b

W czwartek, 2 czerwca, uczniowie klasy 1b mieli niezwykłą lekcję. Odwiedziła nas przedstawicielka PZK - Polskiego Związku Kajakowego - pani Uta Kunn . W ramach projektu "Bezpiecznie nad wodą i w kajaku" z pasją opowiadała o bezpiecznym korzystaniu ze sportów wodnych, pokazała, jak należy korzystać z kajaka, w jaki sposób trzymać wiosła, co na siebie włożyć i co zabrać na wycieczkę kajakiem, jak ominąć przeszkodę.... Dzieci dowiedziały także, jak odróżnić kajakarzy od wioślarzy. Pani odpowiedziała na tysiące pytań uczniów, a potem nastąpiły ćwiczenia praktyczne z wiosłowania. Wszyscy zaliczyli lekcję na 5+. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki autorstwa tej pani i z zapałem zabrały się do wykonywania zawartych tam ćwiczeń. Teraz śmiało mogą już ruszać na spływ kajakowy, zwłaszcza, że wakacje przed nami.

B. Olechowicz