Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy0 » Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy Rodzice,
Od 1 września Wasze dzieci będą naszymi najmłodszymi uczniami. Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres dla wielu osób: dla dzieci, rodziców, a także dla nas - nauczycieli. Dla dzieci: – bo po raz pierwszy znajdują się w murach nowej dużej szkoły. W ich życiu zmienia się bardzo dużo: miejsce, w którym przebywają większość dnia, jedzenie, zwyczaje.
Dla rodziców: – bo oddają dziecko w nowe ręce, tęsknią za nim i martwią się, jak sobie poradzi w nowej rzeczywistości.
Dla nauczycieli: – bo prawie 25-osobową grupę nowych dzieci muszą poznać, zabawić, jak również uspokajać zdenerwowanych rodziców.
Warto więc już od dnia dzisiejszego wyrobić w dziecku pozytywny stosunek do szkoły. Okazać radość, odbierać dziecko o wspólnie ustalonej porze i dotrzymywać słowa.
Serdecznie zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i uwagi. Zasadą naszego współdziałania powinno być wzajemne zaufanie. Zachęcamy do zgłaszania się do nauczyciela ze swoimi rozterkami. Nauczyciel jest osobą, która bezpośrednio obserwuje dziecko w grupie szkolnej, dlatego z pewnością szybko rozwieje niepotrzebne wątpliwości i wspomoże radą.
Życzymy, Wam Rodzice, dużo cierpliwości i odwagi, a Dzieciom - samych radosnych chwil w naszej szkole.
Serdecznie zapraszamy naszych „Zerówkowiczów” wraz z opiekunami na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w środę, 1 września o godz. 9.00 na teren placu zabaw. Jednocześnie informujemy, iż oddział przedszkolny jest czynny od godz. 7.00 do 17.00.
Zebranie rodziców dzieci z klasy 0a odbędzie się w czwartek, 2 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej - wejście będzie możliwe od strony kortów tenisowych. Zapraszamy!

-Wychowawczynie

Niezbędnik „Zerówkowicza”:

Kapcie na białej podeszwie uniemożliwiające poślizg
Worek ze strojem gimnastycznym (podpisane w trwały sposób)
Chusteczki higieniczne w pudełku oraz chusteczki mokre
Kredki grube trójkątne zapakowane w piórnik;
2 ołówki trójkątne;
Pędzelki – gruby i cienki wraz z kubeczkiem;
Farby plakatowe i akwarele;
Plastelina;
Nożyczki z zaokrąglonymi czubkami;
Temperówka;
Teczka do prac;
Klej w sztyfcie – 2 szt.;
Klej introligatorski – 1 szt.;
Ryza papieru białego;
Blok techniczny biały A3 i A4;
Blok techniczny kolorowy A3 i A4;
Brystol kolorowy – 3 szt. (dowolne kolory)