Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Klasy 4-8 » Twoje dane - Twoja sprawa

Twoje dane - Twoja sprawa

Szanowni Państwo,

bardzo dziękuję za Państwa udział w tej edycji programu „Twoje dane - Twoja sprawa” oraz zaangażowanie w upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli. To był trudny rok dla Państwa i dla nas oraz pełen wyzwań do realizacji zadań służbowych w formie zdalnej. Bardzo się cieszę, że mimo wszystko udało nam zrealizować zamierzone cele. W ramach XI edycji odbyło się ponad 1770 inicjatyw edukacyjnych, w tym 614 z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych, w których wzięło udział prawie 51 000 uczniów. Pod okiem 2500 nauczycieli zorganizowanych zostało prawie 4400 lekcji. Edukacja nt. ochrony danych osobowych była realizowana w trakcie zajęć i wydarzeń tematycznych realizowanych stacjonarnie w szkołach, ale w głównej mierze podczas lekcji zdalnych. Zostało przeszkolonych prawie 4500 nauczycieli. To wielki sukces tej edycji, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję za ten ogromny wkład pracy, aby idea ochrony danych osobowych stała się coraz bardziej powszechna wśród uczniów. W tej edycji programu, już tradycyjnie zorganizowaliśmy dwa ogólnopolskie konkursy – pierwszy na najciekawsze inicjatywy edukacyjne – wygrała Szkoła Podstawowa nr 4 z Lublina, natomiast drugi na najciekawszy poradnik dla rodziców – wygrał uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.
Dziękujemy za wspaniałe prace konkursowe i serdecznie gratulujemy. Laureaci konkursu dla szkół zostaną zaproszeni do zaprezentowania pracy konkursowej podczas październikowego szkolenia, które rozpocznie XII edycję programu. W tym roku, uwieńczeniem konkursów były kameralne ceremonie wręczenia nagród dla zainteresowanych szkół. Szkołom, które nie mogły się z nami spotkać, dyplomy i nagrody zostały wysłane. Dziękuję również za Państwa udział w organizowanych przez nas webinariach. Mam nadzieję, że przekazana była pomocna w Państwa pracy. Dziękuję za wszystkie przesłane raporty i dodane inicjatywy. Uczestnicy programu, którzy rozliczyli się w ten sposób z udziału w programie, zostaną udostępnione w systemie TDTS potwierdzenia. Potwierdzenia te będą dla Państwa dostępne do końca lipca 2021 r. Przepraszamy za to opóźnienie.

Podsumowując cykl naszych porad przesyłam materiał „Wakacje od ochrony danych mogą Cię sporo kosztować. Bądź czujny!”. Pamiętajmy o ochronie danych osobowych, nie tylko w pracy, podczas zajęć edukacyjnych, ale również w życiu prywatnym. Jeszcze raz dziękuję za owocną współpracę i wszystkie działania w ramach XI edycji. Życzę Państwu dobrego wakacyjnego odpoczynku i już zapraszam do kolejnej edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Rekrutacja rozpocznie się we wrześniu.

Pozdrawiam,
Marta Mikołajczyk,
Koordynator Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

Wakacje od ochrony danych mogą Cię sporo kosztować. Bądź czujny! pobierz plik w formacie .pdf( 402kb)