Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Klasy 4-8 » Organizacja pracy szkoły od 17 maja

Organizacja pracy szkoły od 17 maja

Drodzy Rodzice,

od 17 maja klasy 4-8 przechodzą na dwa tygodnie na hybrydowy tryb nauczania (część zajęć stacjonarnie w szkole, część zdalnie). Ponieważ w tym czasie odbywają się egzaminy klas ósmych, oznacza to 3 dni w szkole i 4 dni zdalnie dla każdej klasy. Wyjątek stanowią klasy ósme, które będą pracować 5 dni w szkole/ 2 dni zdalnie. Dokładny harmonogram przedstawimy Państwu w przyszłym tygodniu podczas zebrań.
Dni egzaminu kl. ósmych (25,26,27 maja) są wolne od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów z klas 1-7. Zerówka funkcjonuje bez zmian.

Od 31 maja wszyscy uczniowie wznawiają naukę stacjonarnie.

Zgodnie z zaleceniami GIS w czasie pobytu w szkole obowiązują dotychczasowe zasady sanitarne, w tym zasłanianie nosa i ust maseczką wewnątrz budynku w przestrzeniach wspólnych oraz częste mycie i dezynfekowanie rąk. Osoby chore lub mające chorych opiekunów nie mogą przychodzić do szkoły.
Powrót do szkoły powinien być czasem, w którym skoncentrujemy się na odbudowywaniu relacji rówieśniczych, wsparciu psychologicznym dzieci. Program nauczania i treści omówione wcześniej będziemy powtarzać, wykorzystując metody aktywne, projekty i inne formy pracy. Na terenie wokół szkoły przygotowujemy 6 stanowisk, aby nauczyciele mogli prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu, w luźniejszej atmosferze. Możliwa będzie edukacja podczas spacerów i wyjść poza teren szkoły.
Od 17 maja nie będą przeprowadzane sprawdziany, kartkówki, odpytywania. Nie będzie kontroli prowadzonych w czasie zdalnej edukacji zeszytów i ćwiczeń .
Uczniowie będą mieli możliwość poprawiania ocen końcowych wg zasad ustalanych z nauczycielami (pisemnie lub ustnie).
O innych rozwiązaniach będziemy jeszcze informować.

Prosimy o rozmowy z dziećmi i pozytywne nastawienie ich do powrotu do szkoły.
Czekamy z niecierpliwością i radością na spotkania z nimi.

Pozdrawiam,
Dorota Kuchta, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie