Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Klasy 4-8 » Certyfikat szkoły... bez emocjonalnego znieczulenia

Certyfikat szkoły... bez emocjonalnego znieczulenia

Szanowna Dyrekcjo, Nauczyciele i wszyscy Pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Legionowie,

Gratulujemy!

Rodzice, uczniowie oraz Fundacja Dignify przyznały Państwa Szkole zaszczytny tytuł -„szkoły ...bez emocjonalnego znieczulenia” plik do pobrania w formacie .pdf (67kb)

Wiemy to bezpośrednio od Rodziców i Uczniów, którzy z dużą satysfakcją zgłosili Państwa szkołę do akcji, w której poszukiwaliśmy SZKÓŁ... BEZ EMOCJONALNEGO ZNIECZULENIA.

Zdecydowaliście się Państwo zmienić swoje podejście, praktyki i zasady, aby Waszym uczniom łatwiej było wrócić do klas i stacjonarnej nauki szkolnej po bardzo długiej i trudnej przerwie na naukę zdalną.

W Szkole…bez emocjonalnego znieczulenia najważniejszy jest UCZEŃ I JEGO RELACJE.

Dlatego po powrocie do klas, w takiej Szkole wprowadza się nowe zasady:

- jedynki przestają istnieć, bo numerem jeden jest tylko i wyłącznie UCZEŃ;

- najważniejsze jest poznanie się od nowa – nie są planowane nowe sprawdziany, klasówki i testy w okresie adaptacyjnym – każda Szkoła określa go inaczej – czasem jest to tydzień a czasem miesiąc.

- nauczyciele obiecują, że nie odpytują Uczniów i nie sprawdzają ich zeszytów.

- szkolni pedagodzy i psycholodzy ruszają z akcją #Porozmawiajmy, która zachęca do pomagania rozmową

- znowu się uczycie stacjonarnie ale przede wszystkim odkrywacie siebie nawzajem.

Wiemy, że trudno wprowadzić tak rewolucyjne zmiany w gorącym dla każdego Ucznia czerwcu, dlatego wiele ze szkół decyduje się na wprowadzenie zmian, bądź choćby jednej z nich, częściowo w pierwszych dniach i tygodniach maja. Doceniamy każda najmniejszą inicjatywę i dziękujemy Państwu za to, że w Waszej szkole Uczniowie mogą wrócić do szkolnych ławek z poczuciem spokoju, komfortu i bezpieczeństwa, co pozwoli zredukować nie mały stres, który im nieodłącznie towarzyszył przez cały okres pandemicznej samoizolacji i ograniczania kontaktów.

Chcemy Państwa nagrodzić i podziękować za to, że to w tej wyjątkowej Szkole dbają Państwo o dobrostan i komfort psychiczny Uczniów w tym trudnym ale i radosnym dla nich okresie. Dziękujemy z całego serca w imieniu własnym oraz setek Uczniów i ich Rodziców, którzy to zauważyli, docenili i zgłosili Państwa Szkołę do tego niecodziennego wyróżnienia.

W naszej akcji nie ma nagród finansowych, rzeczowych, czy atrakcyjnych bonusów. Mamy dla was certyfikat, którego wartości nie jesteśmy w stanie określić, gdyż jest ona niewymierna. Jednakże wiemy od Rodziców i Uczniów, że jest ona bezcenna, a nam nie pozostaje nic innego jak z ogromną przyjemnością pogratulować i podziękować Państwu za tak wspaniałą postawę.

Przesyłamy Państwu certyfikat, który z dumną może zawisnąć na szkolnych korytarzach, tablicach i drzwiach wejściowych do szkoły, aby każdy wiedział i widział w jak wyjątkowym miejscu się znajduje – w SZKOLE... BEZ EMOCJONALNEGO ZNIECZULENIA!

Zachęcamy również do umieszczenia tego certyfikatu na stronie Państwa Szkoły lub w Państwa profilu na portalach społecznościowych, ponieważ taka postawa jest godna pochwały i naśladowania.

Z poważaniem,

Joanna Sobolewska