Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Klasy 1-3 » Wycieczka do zoo w Płocku - klasa 3a

Wycieczka do zoo w Płocku - klasa 3a

W dniu 16.06.2021r. dzieci z klasy 3a  byli na wycieczce w zoo w Płocku.

Wspólnie spędzony czas sprzyjał wzajemnej integracji w sympatycznej i miłej atmosferze. Dzieci mogły zobaczyć wiele różnych gatunków zwierząt. Największym zainteresowaniem cieszyły się słonie, zebry, żyrafy, rekiny .Bardzo spodobała się zabawa z kózkami, które dzieciaki mogły pogłaskać i bawić się z nimi. Uczniowie wykazały się dużą spostrzegawczością, kiedy kozy podjadały koszulki dorosłym, natychmiast ostrzegały o tym dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszył się zoologiczny plac zabaw w tym możliwość wejścia do brzucha kangura lub skorupy żółwia.

Zoo w Płocku zaskoczyło pozytywnie swoją atrakcyjnością, dostępnością, natomiast pani przewodnik swoją cierpliwością i życzliwością.

Podczas wycieczki nie zabrakło wspólnie spędzonego czasu na posiłku w restauracji na terenie zoo. Największą furorę wśród dzieci zrobiły lody bąbelkowe.

Czas wycieczki został spędzony intensywnie, wszyscy mogli liczyć na wzajemną pomoc, która była nieoceniona. Wspólne zwiedzanie zoo sprzyjało rozmowom, wymianie doświadczeń, obserwacji dzieci i ich zachowań w nowym miejscu.

Kolejnym etapem był spacer po Rynku Miasta oraz Wzgórze Tumskie z Bazyliką Katedralną Wniebowzięcia NMP oraz wspaniałe tarasy widokowe na Wisłę. Na koniec wejście na unikatowe i jedyne w Polsce molo rzeczne o długości 358 metrów zwieńczone pysznymi lodami w najlepszej kawiarni w Płocku.

Uczestnicy wycieczki podsumowali ją następująco: „Było sympatycznie, integrowaliśmy się”, „wesoło”, „super”, „wspaniale, trafiony pomysł”, „atmosfera super, dobry kontakt z rodzicami i nauczycielami”, „aby więcej takich wycieczek integracyjnych”.

Katarzyna Olszewska