Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Klasy 1-3 » Warsztaty kulinarne w klasie 1b

Warsztaty kulinarne w klasie 1b

Dnia 9 czerwca uczniowie klasy 1b samodzielnie przygotowali w szkole drugie śniadanie. Dzieci przyniosły z domu potrzebne do zrobienia kanapek produkty. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do zadania. Dzieci samodzielnie smarowały, kroiły, układały na kromkach wybrane przez siebie produkty tworząc na kanapkach wiosenne, kolorowe wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Pierwszaki zadanie wykonały doskonale! Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Przekonały się, że nawet najzwyklejsza kanapka może być apetycznym dziełem sztuki i możemy do niej dodać absolutnie wszystkiewarzywa, czy owoce w fantazyjnym kształcie. Własnoręcznie przygotowane śniadanie dzieci zjadły z apetytem!

Monika Staważ