Świetlica » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » W krainie misiów.

W krainie misiów.

Dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia- najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Nas – małych i dorosłych ma swojego ulubionego pluszowego misia. Z okazji święta, świetliczaki poznały historię powstania Pluszowego Misia oraz z wielką ochotą i dużym zaangażowaniem same projektowały różnego rodzaju misie i wymyślały dla niego ubranka, z których zrobiły świetlicową wystawkę. Czytały opowieści „Złotowłosa i trzy misie…", „ Misia Puchatka” „ Troskliwe misie „,"Niebieska Niedźwiedzica". Wspaniale bawiły się przy piosenkach o misiach i oglądanych bajkach. Nie zabrakło również pogadanki o różnych gatunkach niedźwiedzi i sposobach ich przygotowania do zimy, postępowaniu w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

Tekst, zdjęcia: E.Kasiak, nauczyciele świetlicy.