Świetlica » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Święta tuż, tuż

Święta tuż, tuż

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdej rodziny. Istnieje wiele tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia zależnie od regionu i kraju w którym są one obchodzone (Obejrzenie filmu pt. „Tradycje świąteczne. Bajka dla dzieci”). Jedną z najprzyjemniejszych dla dzieci jest na pewno ubieranie choinki i od niej rozpoczęliśmy tematykę symbolu Bożego Narodzenia. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki – z Niemiec, a także wysłuchały „Legendy o choince” J. Dymkowskiej, ”Legendy "O Świętym Mikołaju” M.Szewczyk, opowiadania Biblijnego o” Narodzinach Jezusa”. W swobodnych wypowiedziach chętnie opowiadały o wymarzonych prezentach. Na zajęciach plastycznych z wielkim zaangażowaniem tworzyły kolorowe łańcuchy, wesołe choinki, bombki . Również mówiliśmy o potrawach na wigilijnym stole (barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami – w Polsce; indyk z kasztanami – we Francji ). Na zajęciach też słuchaliśmy i śpiewaliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie. Kolejnym doświadczeniem dla Swietliczaków było malowanie farbami inspirowane utworem P.Czajkowskiego "Walc kwiatów" ("Dziadek do orzechów").
Tekst, zdjęcia:nauczyciele świetlicy.