Świetlica » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Rodzinnie w świetlicy szkolnej

Rodzinnie w świetlicy szkolnej

Święto Rodziny to idealny czas do swobodnych wypowiedzi dzieci na temat swoich rodzin czy sposobów spędzania wolnego czasu z rodziną. Jak wiemy, najwięcej radości daje wspólna zabawa, która pomaga solidnie się zrelaksować. W czasie zajęć  świetliczaki  zastanawiały się: Czy wszystkie dzieci są w tym dniu szczęśliwe?  I czy żyjąc w  różnych stronach świata mają takie same warunki życia i  problemy ?
w tygodniu Święta Rodziny zapomnieliśmy o laptopach, tabletach czy komórkach. Graliśmy w planszówki, karty, statki i „Państwa - miasta". Warto odkrywać radość z bycia razem z rodziną, bo bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas.
Ponadto tradycją naszej placówki jest świętowanie Dnia Rodziny w czerwcu podczas pikniku organizowanego przez szkołę. Świetlica zawsze włącza się aktywnie w jego organizację. Na stoisku zaprezentowaliśmy ręcznie wykonane ozdoby, kolczyki, mydełka, itp. Okolicznościowa świetlicowa fotobudka również cieszyła się sporym zainteresowaniem.
Tekst, zdjęcia: nauczyciele świetlicy.