Świetlica » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Majowe święta w naszej świetlicy

Majowe święta w naszej świetlicy

Maj jest miesiącem ważnym dla nas i naszej Ojczyzny. Obchodzone są święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia, które zapisane zostały w historii naszego państwa.

Tematyka świąt majowych jest okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć edukacyjnych z wychowankami naszej świetlicy o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w życiu każdego Polaka.

Uczniowie aktywnie uczestniczą w różnych zajęciach plastyczno-technicznych związanych tematycznie ze świętami majowymi:malują, rysują symbole narodowe, przygotowują flagi Polski, godło, wykonują biało – czerwone kwiaty.

Ponadto dzieci rozwiązują krzyżówki, zagadki tematyczne, biorą udział w quizach dotyczących naszego kraju, oglądają filmy edukacyjne związane ze świętami majowymi.

Tego typu zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na wartości związane z naszą Ojczyzną – Polską.
Tekst, zdjęcia: nauczycielki świetlicy szkolnej.