Dzieci świata

Tematykę dotyczącą dzieci rozpoczęliśmy od przypomnienia praw dziecka oraz organizacji stojącej na ich straży – UNICEF. W związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka mówiliśmy też o dzieciach z różnych stron świata, m.in. z Afryki, Azji, Europy, na temat ich warunków życia i problemów z jakimi muszą sobie radzić. W czasie zajęć dzieci wypowiadały się na temat swoich pasji i marzeń oraz przygód, jakie chciałyby przeżyć.  Omówiona również została nagroda przyznawana corocznie przez dzieci – Order Uśmiechu. Dzieci czytały i słuchały książki o tematyce przygodowej. Również wykonywały wiele prac plastycznych takich jak „Uśmiech dzieci z różnych stron świata”, „Order Uśmiechu”, "Przepis na szczęście - lody". Oprócz tego dzieci spędzały czas na różnych grach i zabawach ruchowych z użyciem piłki, kółka ringo czy skakanki zarówno w szkole jak i na świeżym powietrzu.
Tekst, zdjęcia: nauczyciele świetlicy.