Świetlica » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » „Świetliczak-Europejczyk”- Wielka Brytania

„Świetliczak-Europejczyk”- Wielka Brytania

W ramach świetlicowej innowacji „ Świetliczak – Europejczyk” dzieci klas pierwszych poznały położenie i geografię Wielkiej Brytanii. Dowiedziały się, jak powstał omawiany kraj rozwiązując wspólnie rozsypankę wyrazową oraz jego symbole narodowe  (flagę ,herb) i strój narodowy ( kilt i dudy szkockie) . Uczniowie zobaczyli również, jak wygląda tradycyjne  śniadanie angielskie  ( tzw. Full  English Breakfast). Mówiliśmy o jednym z najbardziej znanych zwyczajów angielskich- Tea Time,czyli rytuał picia herbaty każdego dnia o 17.00. Dzieci poznały postaci kraju, oglądając  prezentację o sławnych Brytyjczykach (m.in. Elżbieta II – królowa Wielkiej Brytanii, William Szekspir, John Ronald Reuel Tolkien, Alfred Hitchcock).

Tekst,zdjęcia: E. Kasiak, M. Pawłowska