Świetlica » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Owady- przyjaciele czy wrogowie?

Owady- przyjaciele czy wrogowie?

Owady to tematyka, którą omawialiśmy w świetlicy. Rozpoczeliśmy od podziału na owady pożyteczne (mrówki, biedronki, pszczoły, motyle) i na szkodniki (komar, stonka, bielinek kapustnik) oraz od ich cech charakterystycznych. Dzieci miały możliwość nie tylko obejrzeć ilustracje, filmy edukacyjne, ale także mogły wyszukać i przedstawić ciekawostki ich dotyczące. Dzieci poznały różnice między osą a pszczołą, oraz jakie korzyści i zagrożenia niesie kontakt w przyrodzie z owadami..Aby utrwalić te wiadomości wykonały prace plastyczne – „Mój ulubiony owad”, w których zawarły te ciekawostki. Ponadto nasze motyle, pszczoły i biedronki ozdobiają tablice szkolne.
Tekst, zdjęcia: nauczyciele świetlicy