Majowe święta

Majowe święta, to Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja. Dzieci na zajęciach świetlicowych wysłuchały wiersz Czesława Janczarskiego „ Barwy Ojczyste” i „ Co to jest Polska?” rozmawiając o polskich symbolach narodowych. Słuchaliśmy pieśni patriotycznych „ Mazurek Trzeciego Maja”, „Szara piechota”. Rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać i szanować flagę , godło i hymn państwowy. Uświadomiliśmy dzieciom, że obchodzenie świąt narodowych jest ważnym elementem życia społecznego i narodowego. Podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna umożliwia młodym Polakom identyfikować się ze swoim narodem poprzez symbole narodowe.
Uczniowie przygotowywali z wielkim zaangażowaniem  wiele kotylionów, godła i flag narodowych.

Tekst, zdjęcia: nauczyiele świetlicy