Świetlica » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Książka moim przyjacielem

Książka moim przyjacielem

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat korzyści płynących z czytania książek. Wyjaśniliśmy wspólnie czym jest książka i omówiliśmy jej budowę. Dzieci chętnie opowiadały o swojej ulubionej postaci i  ulubionej książce oraz tworzyły samodzielnie prace plastyczne w postaci okładki do swojej książki, jak i zakładki do książki. Wśród wielu pogadanek i rozmów  uczniowie chętnie omówili rolę książki w życiu człowieka, wskazali jej wady i zalety. Dzieci uzmysłowiły sobie jak wiele można się z nich dowiedzieć, poznały rodzaje książek, np. przygodowe, historyczne, kucharskie i naukowe. Następnie zrobiliśmy wystawkę książek, gdzie znalazło się wiele różnorodnych pozycji, m.in. „Mity dla dzieci”, „Dinozaury” czy „Encyklopedia Muzyka, Taniec, Teatr”.  Świetliczaki przedstawiały treść zgromadzonych książek, a dziewczynki pokazały układy taneczne. Uczniowie wykonywali również zaprojektowane przez siebie kolorowe okładki i zakładki do wybranych książek, które zachęcą je do częstszego sięgania do literatury.
Tekst, zdjęcia: nauczyciele świetlicy