Świetlica » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Święto Wszystkich Dzieci

Święto Wszystkich Dzieci

Zajęcia świetlicowe w ostatnim tygodniu dotyczyły niezwykle ważnego święta naszych uczniów, czyli Dnia Dziecka. Uczniowie chętnie wypowiadali się o swoich zainteresowaniach, marzeniach i planach na przyszłość. Przypomnieliśmy jakie prawa mają dzieci, m.in. prawo do nauki, zabawy i poczucia bezpieczeństwa. Oprócz tego dzieci miały okazję poznać nagrodę, która przyznawana jest za działalność na rzecz najmłodszych, a jest to Order Uśmiechu. W trakcie uroczystości otrzymania go, laureat musi m.in. wypić sok z cytryn a także dokonać przyrzeczenia „Przyrzekam być pogodnym i dzieciom radość przynosić”. Na zajęciach dzieci czytały również książkę przedstawiającą przygody ich rówieśniczki – „Nela na tropie przygód”, w której opowiedziane są przygody małej dziewczynki podróżującej po całym świecie. Dzieci ilustrowały przeczytane fragmenty książki oraz wykonywały własne Ordery Uśmiechu. Również słuchały piosenek z repertuaru dziecięcego „Bo co może mały człowiek”, „Wszystkie dzieci nasze są”.  Najmłodsi poznali historię tego święta i dowiedzieli się jak wyglada życie dzieci w Chinach, Afryce czy na biegunie północnym.Nie zabrakło zabaw ruchowych przy muzyce, a w kąciku kreatywności powstawały wyjątkowe prace plastyczne.
Tekst, zdjęcia: J.Milewska,E.Kasiak , K.Ziemiecka.