Świetlica » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Savoir-vivre obowiązuje zawsze i wszędzie

Savoir-vivre obowiązuje zawsze i wszędzie

Na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy na temat uprzejmości na co dzień, życzliwości  i szacunku okazywanego  innym ludziom oraz o dobrych manier, które sprawiają, że żyje się lepiej i radośniej. Dzieci brały udział w dyskusji na temat: Dlaczego ludzie potrzebują norm i wartości? Dlaczego poszanowanie cudzych wartości obowiązuje każdego? Wysłuchały  opowiadań Grzegorza Kasdepke „Bon ton czyli  Savoir-vivre” i Justyny Krzyżanek  "Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci” , które pomogły zrozumieć ich stosowanie w codziennym życiu i w różnych miejscach publicznych.    Na zakończenie  uczniowie rozwiązywali rebusy i zagadki o dobrym wychowaniu, które okazały się  znakomitym  sprawdzeniem wiedzy i umiejętności .
Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych- ilustracji i koniczynek z magicznymi zwrotami grzecznościowymi :)
Tekst, zdjęcia: nauczyciele świetlicy