Świetlica » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Książka- czytamy w świetlicy

Książka- czytamy w świetlicy

W minionym tygodniu zajęcia świetlicowe związane były z temat książki. Wyjaśniliśmy czym jest książka i omówiliśmy jej budowę oraz rodzaje książek z jakimi możemy się spotkać i czerpać potrzebną mam wiedzę w życiu codziennym (przygodowe, fantastyka, biograficzne, słowniki, atlasy, przewodniki, oraz czasopisma). Rozwiązywaliśmy zagadki słowne, quizy oraz rebusy. Uczniowie doskonalili technikę głośnego czytania. Dzieci chętnie opowiadały o swojej ulubionej postaci i  ulubionej książce, tworzyły samodzielnie prace plastyczne w postaci zakładki, jak również okładki do swojej ulubionej książki. Wśród wielu pogadanek i rozmów  uczniowie chętnie omówili rolę książki w życiu człowieka, wskazali jej wady i zalety. A na podsumowanie tematu tygodnia wspólnie wykonali plakat pt.” Czym jest dla mnie książka ?.”

Tekst, zdjęcia: wychowawcy świetlicy.